Zakład o kredyty 5:7 OPŁAWIEC BYDGOSZCZ

W dniu 24 Kwietnia o godzinie 10:30 przyszło nam się zmierzyć z drużyną Zakład o Kredyty w kolejnym meczu ligowym. Drużyna przeciwna przystąpiła do meczu osłabiona brakiem takich zawodników jak Kajetan Hernet i Władysław Franków.

Wykorzystując osłabienie kadrowe przeciwnika, przystąpiliśmy do ataku od pierwszej minuty. Do kadry po przerwie powrócili Andrey Rybatchyn i Andrii Antonyk, którzy byli motorem napędowym zespołu jesienią. Potrzeba było tylko kilka minut na wypadanie przeciwnika, by otworzył się worek z bramkami. Będący dzisiaj w wysokiej formie Andrey odnalazł w polu karnym Pawła, a ten pokonał bramkarza. Swój wyczyn powtórzyli zaledwie 3 minuty później wyprowadzając nas na 2:0.  Chwile później nastąpiła dramatyczna chwila. Paweł Bonkowski po zderzeniu z przeciwnikiem, doznał kontuzji i potrzebna była interwencja pogotowia. Drużyna będąca w szoku bo zaistniałej sytuacji, szybko się otrząsnęła i kontynuowała walkę o trzy punkty. Kolejne dwie bramki dołożył Andrey i jedną Łukasz Ziółkowski. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 5:1. a jedyna bramka dla przeciwników, wpadła po rzucie karnym.

Drugą połowę zaczęliśmy ospale, pozwalając przeciwnikom na wyprowadzenie akcji i strzelenie dwóch goli. Zablokowało się też naszych pozostałych trzech napastników, Filip nie potrafił wykorzystać rzutu karnego, Arkadiusz postanowił strzelać w bramkarza zamiast w bramkę, a Kacper kilkakrotnie przegrał drybling z murawą. W takiej sytuacji za akcje ofensywne musieli się wziąć Szymon Kiliński i Andrii Antonyk, ten drugi zdobył bramkę po akcji z Andreyem i Arkadiuszem. W drugiej połowie wyraźnie opadliśmy z sił i nie było już tak pięknej i rozsądnej gry jak w pierwszej połowie. Mimo to potrafiliśmy utrzymać prowadzenie do końca, a bramka którą zdobył Filip Mołdoch, w ostatnich minutach, ustawiła wynik na 7:5 dla nas.

W grze naszego zespołu widać progres i rozsądniejszą grę, lecz jeszcze sporo brakuje do ideału. Kolejny mecz czeka nas 8 Maja i zrobimy wszystko by dopisać 3 pkt do naszego dorobku!!